دسته‌هامقالات

عسل قنقال

عسل قنقال:

خارشکر(قنقال) گرده و شهد فروانی تولید می کند که همین امر سبب جذابیت این گیاه برای زنبوران عسل در مراتع شده است. شهد عسل استخراج شده از قنقال، به نام عسل قنقال در بین زنبور داران شناخته می شود. عسل خارشکر دارای خاصیت های فراوان دارویی است که این امر در کنار طعم دلچسب آن، باعث استقبال فراوان از این عسل شده است. البته عسل قنقال به دلیل زیاد بودن انواع گوناگون عسل دارای نامی آشنا برای مصرف کننده گان نمی باشد، جلوتر با گفتن برخی خواص این قنقال، سعی در معرفی این عقیق پر گهر برای شما خواهیم کرد.

 گیاه قنقال:

این گیاه خاردار که از زمان قدیم به نام های شکرتیار، خارشکر و تیغ فندق معروف بوده دارای اسمی آشنا برای طبیعت گردان عزیز کشورمان می باشد. قنقال و مشتقات آن محصولاتی انحصاراً ایرانی هستند که شامل 120 زیرگونه متفاوت می شوند . این گیاه بیشتر در ارتفاعات کرمان، تفرش، گلپایگان، زنجان، تبریز، تهران، دماوند و شیراز می روید و علت فراوانی گیاه قنقال به دلیل شکل ظاهری این گیاه می باشد. شکوفه ها و گل های کروی شکل این گیاه به وسیله وزش باد، به آسانی در مراتع پخش می شود که همین موضوع باعث فراونی زیاد قنقال در ارتفاعات و بقای نسل نسبتاً آسان این گیاه در کشور شده است.

در داخل گل این گیاه حشراتی بسیار کوچکی به نام خزوکک زندگی می کنند و هر چه به مرکز گل نزدیک تر شویم، تراکم تعداد این موجودات بیشتر و بیشتر خواهد شد.خزوکک های موجود در قنقال برای تامین مایحتاج غذای روزانه خود و بچه هایشان وابسته به شهد  خارشکر هستند که البته اکثر افراد دلیل استقبال خزوکک از این گل را به شهد بسیار شیرین قنقال مربوط می دانند.

نحوه رسیدن به عسل قنقال :

این گیاه به دلیل داشتن شهد شیرین و شانس زیاد برای بقا، دارای ارزش خاصی برای زنبورداران است. عسل خارشکر تمام خاصیت های دارویی گیاه قنقال را با طعمی لذیذ تر برای شما به ارمغان می آورد!!

قنقال جز دسته گیاهان خودرو محسوب می شود و همانطور که توضیح دادیم در اکثر ارتفاعات کشور وجود دارد. زمان برداشت قنقال از اوسط اردیبهشت تا پایان تیر ماه متغیر است و بسته به شرایط آب و هوایی تغیر می کند. اکثر زنبورداران مستقر در ارتفاعات، به دلیل محبوبیت این گل برای زنبور ها دارای اطلاعات مناسبی در مورد محل رویش و همچنین نحوه برداشت قنقال می باشند.

زنبور های عسل به دلیل شکل ظاهری، رایحه خوشبو و همچنین رنگ های برجسته به کار رفته در ساختار این گل، از فاصله های بسیار دور جذب شهد قنقال می شوند و عسل قنقال را برای ما تولید و فرآوری می کنند.

خصوصیات ظاهری عسل قنقال:

 به طور کلی عسل قنقال همانند گل خود دارای رایحه خوشبویی است، ترکیب این رایحه با طعم لذیذ این عسل باعث به ارمغان آوردن حسی خوب برای شما خواهد شد همانطور که گفته شد گیاه قنقال دارای 120 زیر گونه می باشد که همین امر باعث شده، خصوصیات واحدی برای عسل قنقال وجود نداشته باشد ولی بطور کلی رنگ ظاهری عسل فراوری شده توسط زنبوران، روشن و عقیق مانند توصیف شده است.

 مگر می شود تمامی یه کلونی زنبور، از شهد عسل قنقال استفاده کنند؟؟

در میان زنبوردارن معمولا اگر یک گونه ی خاص از گلی تامین کننده 60 درصد الی بیشتر از نوعی عسل باشد، عسل بدست آمده را به اسم آن گل خاص نام گذاری می کنند البته در برخی موارد خاص به دلیل وابستگی چندین زنبور به نوعی گل خاص، مشاهده شده که تا 80 درصد عسلی از شهد آن گل بدست آمده باشد که موضوعی جالب است!!! البته درست شدن کامل و انحصاری عسلی از یک نوع شهد یا گلی خاص به صورت مطلق، غیرممکن است و مشاهدات زنبورداران می تواند اثباتی برای این موضوع باشد.

اکثر تولید کنندگان عسل قنقال، تمامی گل های مصرفی زنبور های کلونی خود را تحت نظر داشته و اگر 50 درصد شهد استخراج شده زنبور ها از نوع خاصی از گل باشد، تمامی عسل های بدست آمده تا فاصله 1 الی 2 روز بعد را به نام آن گل علامت گذاری می کنند.

خواص دارویی_درمانی عسل قنقال :

1_کمک به تقویت مغز:

کم حافظگی یا ضعف حافظه مشکلی آشنا و بعضاً مشترک برای اکثر مردم است، بعضی افراد در برخی از زمان ها بدون هیچ دلیلی دچار فراموشی های کوتاه مدت و گاها بلند مدت می شوند که ممکن است دلیل این بیماری نشات گرفته از کمبود املاح مورد نیاز برای مغز باشد. عسل قنقال با دارا بودن اکثر ویتامین های B  و C، می تواند کمک شایانی در این موضوع به شما بکند.

2_موثر در بیماری های ریوی

افرادی که دارای مشکلات خفیف ریوی هستند و به دنبال درمان های ساده و ارگانیک برای بیماری خود می گردند، می تواند از عسل قنقال استفاده کنند.عسل خارشکر به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی که دارد برای مشکلاتی از جمله صاف کردن گلو و سرفه های خفیف بسیار موثر است .همچنین این عسل به دلیل داشتن خاصیت خلط آوری، در نرم شدن سینه بسیار موثر می باشد. عسل قنقال مانند تمامی عسل ها دیگر به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی باعث کاهش دوران مریضی و سرما خوردگی خواهد شد .

3_بیماری های مربوط به روده :

اغلب مردم تصور می کنند که مغز و روده دو عضو مجزا از بدن هستند، این در حالتی است که محققان بر این باورند که ارتباطی تنگا تنگی بین این عضو وجود دارد و بیماری هایی  مثل افسردگی، اضطراب، استرس  ممکن است منشا گرفته از بیماری های روده باشند. عادت های بد غذایی، مصرف اجباری برخی دارو های خاص، سن، شرایط شغلی، وراثت و …عواملی موثر در تشدید ناراحتی های روده می باشند که ممکن است باعث بیماری های فوق در در نوع حاد و خفیف شوند.

عسل قنقال دارای خاصیت تسویه سازی و پاکسازی کننده است که این امر باعث می شود شما با یک عادت مفید و خوش طعم غذایی از بیماری هایی جلوگیری کنید که ممکن است باعث افسردگی و استرس شوند!!

4_عسل و سرطان:

عسل قنقال

__عسل و چرخه سلولی :

 چرخه سلولی به نظم میان رشد و تکثیر سلول ها در ابعاد و بخش های مختلف گفته می شود. یکی از مشکلات بیماری سرطان، از بین بردن این نظم در بدن است، ترکیبات موجود در عسل ها به خصوص عسل قنقال به دلیل موجود بودن فلاونوعید ها و فنلی ها، سبب تنظیم هر چه بیشتر این چرخه می شوند

__تاثیر در مجرای میتوکندری :

 برای آشنایی با این مسیر نیاز به برخی توضیحات تخصصی می باشد که مار را از بحث اصلی جدا می کند ولی بطور کلی مسیر میتوکندری سبب مرگ سلول های سرطانی در بدن می شود. فلاونوعید های موجود در عسل قنقال می توانند تاثیر شایانی در این موضوع داشته باشند

__کمک به القای آپوپتوز:

 این نوع از القا به برنامه ای از پیش تایین شده توسط بدن برای تنظیم رشد سلولی و نابود کردن سلول های مرده گفته می شود.محققان در مطالعات خود متوجه شدند که عسل ها با داشتن ترکیباتی مثل کرایسین و شاخه فنلی و ….  می تواند در سرطان پستان و معده  کمک موثری در تحریک این القا داشته باشند

__ خاصیت آنتی اکسیدانی عسل ها به ویژه عسل قنقال:

 تحقیقات فراوان در حوزه خاصیت آنتی اکسیدانی عسل ها نشان داده است که تاثیر عسل در نابود کردن رادیکال های آزاد و خنثی کردن اکسیداتیو استرس، انکار ناپذیر بوده و کمک شایانی به افراد درگیر با این شاخه از بیماری ها می کند

__اثرات ضد التهابی عسل:

 برخی از انواع سرطان مانند سرطان دهان یا روده بزرگ که فرد بیمار درگیری شدیدی با اثرات ضد التهابی دارد، ممکن است این عدم واکنش سبب تشکیل انواع تومور ها در نوع بدخیم یا خوش خیم شود. قنقال با دارا بودن ترکیبات فعال، سبب کمک به نابود شدن این مسیر های منجبر به التهاب خواهد شد و باعث کاهش درد فراوانی برای شخص خواهد شد.

__رابطه عسل و انسولین:

 امروزه محققان بر این باورند که عدم تنظیم ترشحات گیرنده های انسولین ممکن است دارای ارتباطی موثر با سرطان باشند و همانطور که می دانیم مقاومت به انسولین، دیابت و اضافه وزن جز عوامل مهم در تشدید احتمال مبتلا شدن به سرطان هستند. انواع خاصی از عسل وجود دارند که می توانند نقش بسزایی در تنظیم ترشح انسلین داشته باشند ولی اکثر عسل ها با تنظیم قند خون، کمک شایانی با شما در کنترل وزن تان خواهند کرد

__جلوگیری از پیشرفت بافت های سرطانی به دیگر ارگان های بدن:

 همانطور که اطلاع دارید سلول های بد خیم سرطانی و حتی درمواردی سول های تومور های خوش خیم سرطان، اگر در همان ابتدای کار شناسایی و نابود نشوند ممکن است وارد ارگان های مجاور شوند و همین امر به مرور زمان باعث درگیری حداکثری بدن با سرطان خواهد شد. در اصطلاحات پزشکی این تکثیر و انتقال سلول های سرطانی به ارگان های مجاور نیازمند شبکه های عروقی می باشد. این همان جایی است که  ارزش خاصیت رگزایی عسل ما، بصورت واضح دیده شده و مشخص می شود که عسل دارویی موثر ولی در عین حال خوش طعم و لذیذ است

5_رادیکال های آزاد عسل قنقال

همانطور که اطلاع دارید عسل قنقال دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی  می باشد. بدن ما بر اثر برخی واکنش ها ممکن است ترکیبی به نام رادیکال های آزاد تولید کند که این رادیکال ها آثار بسیار تخریب کننده ایی در بدن دارند. خاصیت آنتی اکسیدانی عسل قنقال با دارا بودن ترکیباتی خاص بین دیگر عسل ها، توانایی خنثی کردن رادیکال های آزاد را دارد و همچنین ترکیبات فنولی موجود در عسل قنقال باعث محافظت از کبد خواهد شد و کبد را در برابر سم های زیادی، مقاوم می کند

6_ درمان سرماخوردگی

وقتی که تب، سرفه و گلو درد که جز علائم پای ثابت تمام سرماخوردگی ها می باشند، به سراغ هر فردی می آید بسته به نوع سیستم ایمنی شخص مورد نظر، ممکن است گزینه های مختلفی برای کاهش درد به ذهن فرد بیاید. نوشیدنی عسل و لیمو که از قدیم به دلیل مزه خوب و اثر درمانی شایان مورد استقبال مردم قرار گرفته است می تواند به همراه مقداری آب ولرم در کاهش التهابات تنفسی و سرماخوردگی شما تاثیرات شگفت انگیزی بزارد.

داروی معجزه گر برای درمان سرماخوردگی

7_ درمان یبوست

عسل قنقالی که بیش از 60 درصد شهد خود را از گیاه قنقال گرفته باشد، به دلیل دارا بودن خاصیت پروبیوتیکی می توانند جایگزینی بسیار مناسب برای دارو های شیمیایی موجود در بازار برای اسهال باشد ولی نکته بسیار مهم ،خرید این عسل از شخص مورد اعتماد است زیرا تضمین اصالت این عسل فقط به گیاه قنقال بر می گردد و ممکن است به دلیل برخی ناخالصی ها این خاصیت را از دست بدهد.

8_ افسردگی

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی ‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی ‌علاقگی و بی ‌میلی است و می ‌تواند بر افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد و فرد را از مسیر اصلی زندگی و سعادت دور کند. افسردگی امروزه یکی از عوامل شایع در نوجوانان و جوانان تلقی می شود.حالا بهتر است به تاثیر عسل قنقال در مورد افسردگی بپردازم!!!

عسل قنقال با دارا بودن نوعی اسید آمینه که به تریپتوفان و سروتونین معروف است باعث تحریک سلول های مغزی شده و این تحریک باعث آرامش خاطر در مغز می شود.

9_درمان چاقی

اضافه وزن!! این کلمه شما را یاد کدام یک از موارد می اندازد؟؟ فعالیت کم و بی تحرکی، غذا های چرب و ناسالم، ون بالا . بطور کلی هر مقدار کالری دریافت شده در بدن صرف فعالیت های (فیزیکی) بدن شده یا بصورت توده چربی در بدن ذخیره می شود که این تودها به مرور زمان باعث چاقی می شوند.

چاقی امروزه به عنوان مشکلی شایع تر نسبت به لاغری شناخته می شود که در برخی موارد خاص حتی باعث مرگ فرد سهل انگار خواهد شد!!!

از دیگر خوا عسل قنقال می توان به تنظیم قند خون آن اشاره کرد، مصرف عسل قنقال بصورت ناشتا به همراه کمی دارچین و آب برای کاهش وزن تاثیر شایانی خواهد داشت.

کاهش وزن با عسل

10_ تقویت ایمنی و قوای جسمی:

 افرادی که دارای احساس ضعف و کاهش قوای عمومی در بدن خود هستند، استفاده از عسل به ویژه عسل قنقال می تواند گزینه ایی بسیار عالی برای آن ها باشد. این عسل مقوی برای بدن است و با افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن، باعث پایداری بدن در اکثر بیماری های ویروسی خواهد شد و به اصلاح واکسنی بسیار خوش طعم برای شما محسوب می شود !!!!

کلام آخر: بطور کلی عسل ها دارای خاصیت های اثبات شده فراوانی در زمینه های ایمنی و جسمی هستند، ولی این امر بستگی به اصالت عسل و ترکیبات موجود در آن بستگی دارد. امروز به دلیل استفاده از عسل در موارد گوناگون، بسیاری از افراد با تولید و پخش عسل های بر پایه آب و شکر( تقلبی ) سعی در کلاهبرداری دارند

به دلیل زحمت کمتر در فراوری شدن عسل تقلبی و همچنین شباهت ظاهری آن به عسل اورجینال، ممکن است شما بار ها متوجه این تفاوت در طعم و مزه این عسل نشوید. پس پیشنهاد آخر ما به شما خرید بصورت مستقیم از زنبورداران یا حتی الامکان خرید از مراکز با برند های معتبر می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *